Ukupno: 1341981

PLAVA PRIČA

U srijedu 21.3. 2018. godine,

povodom Svjetskog dana pripovijedanja u našoj školi

održana je promocija slikivnice Plava priča,

koju je napisala i ilustrirala učenica

4.b razreda Gordana Zadravec.

Mlada spisateljica , autorica brojnih priča i tekstova, prekrasna djevojčica, puna empatije prema drugoj djeci , naša učenica Gordana Zadravec, učenicima, učiteljima i  djelatnicima škole u 19 sati predstavila je svoju slikovnicu s kojom  je osvojila prvo mjesto na natječaju Moja prva knjiga.

Promociju njezine prve slikovnice,ali zasigurno ne i zadnje vodila je Mia Rakoci , članica dramske grupe,a program je pripremila nastavnica hrvatskog jezika, Željka Kalabek.
Promociju je otvorio ravnatelj s nekoliko uvodnih i dirljivih riječi o radu učitelja i njihovoj vrijednosti te koliko je ponosan što su  ovakvi učitelji i ovakva, iznimno talentirana i pametna djeca, dio naše škole.

Nakon ravnateljivih riječi , učenik Leon Mudri odsvirao je dvije skladbe na gitari. Zaista je prelijepo svirao i uljepšao program.

Posebna gošća promocije bila je nastavnica hrvatskog jezika Sanja Sabljak, koja voli pričati priče te je ovim putem ispričala svoju najdražu priču Ivane Brlić Mažuranić „Kako je Potjeh tražio istinu“.

Nakon priče došlo je vrijeme da upoznamo glavne  junakinje ove promocije, malo spisateljsko čudo  - Gordanu Zadravec. Gordana nam je ispričala nešto o sebi, svojoj slikovnici, najdražoj boji po kojoj njezina priča nosi naslov , te o tome tko joj je bio podrška da napiše i ilustrira svoju slikovnicu. I da odgovorila je na pitanje što bi htjela biti kada odraste.Iako još nije sigurna u ono što zbilja želi,rekla je kako bi voljela biti spisateljica. Odgovor nas nije nimalo iznenadio.

Zatim je pročitala svoju nagrađenu priču koja je nastala u drugom razredu i koju je učiteljica Dragica Budić prepoznala kao zaista odličnu priču.

Evo kako je učiteljica Dragica Budić opisala vrijednu i talentiranu Gordanu:  -Gordana je zbilja talentirana djevojčica, izvrsna u svemu što radi, puna empatije za drugu djecu, prekrasno piše i ima puno ideja i bilo bi jako ,jako tužno da nisam prepoznala ovakav poseban dar. Gordana je dobra i u matematici , tako da zaista ne znam što bi mogla biti kada naraste ,ali ne bojim se ja za nju. Jer sve čega se ova draga i talentirana djevojčica primi ispadne zaista odlično.-

U ovako dobrom društvu, vrijeme je tako brzo prošlo . Bilo je zaista jako,jako lijepo i mislim da se svi trebamo ponositi ovakvom učenicom kao što je Gordana,iako tek u nižem razredu osnovne škole ,Gordana je odlučila pokazati svoj talent i u tome je zbilja uspjela.

Novinarska grupa želi Gordani još puno, puno napisanih priča i slikovnica te još puno uspjeha u književnom radu. Tvoje vrijeme tek dolazi, i sa sigurnošću znamo da ćemo tvoja djela čitati ne samo kao slikovnice,već kao romane, na malo većem broju  stranica.

Također, sve pohvale učiteljici Dragici Budić jer je zaista odlično odradila svoj učiteljski posao i prepoznala ovakav spisateljski  talent.

Tekst i fotografije: Magdalena Trnski, 7.c

objavio: Sanja Pavin   datum: 24. 3. 2018.

« Travanj 2024 »