VELIKI USPJEH - Lara Štajduhar osvojila "Malog Galovića"

Na natječaju za Nagradu Mali Galović 2017. za najbolji učenički književni uradak, prvo je mjesto osvojila Lara Štajduhar, učenica 8.b razreda naše škole.

VELIKI USPJEH  Lara Štajduhar osvojila "Malog Galovića"

Mlada spisateljica pred kojom je svijetla budućnost

Oduvijek sam voljela pisati, a ozbiljnije sam se tome posvetila u nižim razredima. Kada sam krenula u peti razred, odmah me zamijetila moja mentorica, nastavnica Slobodanka Martan, te mi ponudila da se pridružim literarnoj skupini, prisjeća se Lara

Na natječaju za Nagradu Mali Galović 2017. za najbolji učenički književni uradak, namijenjen učenicima srednjih škola te sedmih i osmih razreda osnovnih škola, prvo je mjesto osvojila Lara Štajduhar, učenica 8. razreda IV. osnovne škole Bjelovar. Lara je pobjedu odnijela sa svojom humorističnom pričom naziva "Dobar grah" u kojoj je na duhovit način prepričala doživljaj jednog svoga ukućanina koji je uslijedio nakon što se poslužio bakinim grahom. Inače, ovo nije Larin prvi književni uradak jer ona, kako kaže, piše pjesme od djetinjstva.

-Oduvijek sam voljela pisati, a ozbiljnije sam se tome posvetila u nižim razredima. Kada sam krenula u peti razred, odmah me zamijetila moja mentorica, nastavnica Slobodanka Martan, te mi ponudila da se pridružim literarnoj skupini gdje sam napisala i ovu priču – objašnjava osmašica Lara. Kada je pisala priču, nije znala da će završiti na natječaju u Koprivnici, koji je prvi puta ove godine u konkurenciju stavio sve radove iz čitave države. Iskustvo je, kaže, zaista prekrasno. Dodjeli nagrada prisustvovao je i poznati hrvatski spisatelj Kristian Novak, koji je Lari poklonio jednu od svojih knjiga s posebnom posvetom "Malom Galoviću, od velikog Galovića". Laru je poklon jako razveselio i sigurna je da nikada neće zapostaviti pisanje te da će uvijek naći vremena za svoju radost.

Buduća liječnica

Ipak, Larina velika želja jest studirati medicinu, ali dok ne dođe to vrijeme trudit će se, kaže, što više razvijati svoje spisateljske sposobnosti s kojima joj trenutno uvelike pomaže njena mentorica, nastavnica Martan.

-Ovo je iskustvo koje bih zasigurno htjela ponoviti. U srednjoj školi planiram nastaviti pohađati dodatne satove hrvatskog jezika, ali i iduće se godine opet prijaviti na Galovićev natječaj, što mi je savjetovao i sam Novak – najavljuje Lara. Inače, vrijedna spisateljica iz IV. osnovne škole prošle se godine uključila i u literarni natječaj "Pišemo s Bjelovarcem", koji organizira naš tjednik, a i na njemu je osvojila jednu od nagrada.

U jakoj konkurenciji Lara Štajduhar je osvojila prvo mjesto

Posebnu posvetu dobila je od poznatog spisatelja Kristijana Novaka

Tekst je prenese iz tjednika Bjelovarac

ovdje donosimo i njenu priču  DOBAR GRAH

Priloženi dokumenti:
Dobar_grah,_Lara_Stajduhar,_8.b_(2).doc (27.00 KB)

objavio: Jadranka Solar-Šorgić   datum: 15. 11. 2017.

« Ožujak 2024 »