OBILJEŽAVANJE DJEČJEG TJEDNA

2.10.2017. godine u središtu

našeg grada održao

se prvi dan Dječjeg tjedna.

Dječji tjedan traje od 2.-8. 10. 2017.godine. Održava se s namjerom da roditelji uvide kakva prava i potrebe imaju njihova djeca. Bjelovar ovome pridonosi jer se manifestacija nastavlja i jer je poseban nositelj titule „ Bjelovar- Grad prijatelj djece“.

Tema ovogodišnjeg dječjeg tjedna je  „Ljubav djeci prije svega.“ Njome se želi skrenuti pozornost učitelja,nastavnika, odgajatelja i roditelja da i djeca  imaju pravo na svoje mišljenje.

Manifestaciju su otvorili Grad Bjelovar i udruga Društvo Naša djeca Bjelovar.  Bilo je pjesmica, recitacija, plesa , crtanja po središtu grada šarenim kredama, pjevanja. Bjelovar je baš nekako oživio u svom tom dosadnom sivilu koje nosi svakodnevica. Bilo bi nam drago da u Bjelovaru ima još ovakvih manifestacija , jer dječji osmijeh se ne skida s lica ,a i odraslima nekako godi ta dječja radost. Nakon zaista zanimljivog programa koji su pripremili školarci i vrtićanci sa svojim  učiteljima i odgajateljima, krenuo je program koji je priredila Udruga za zdravo i sretno djetinjstvo koji je vodila doktorica Marija Čatipović. Prva tema o kojoj se pričalo bila je o dojenju. U ovom ugodnom i zanimljivom programu sudjelovale su i naše dvije učiteljice sa svojim učenicima.

Kako nam je bilo, pogledajte kroz slike!

Magdalena Trnski, 7.c                                                                                          (Novinarska grupa)

objavio: Sanja Pavin   datum: 4. 10. 2017.

« Travanj 2024 »