Smiješak, ... čitajte! - gostujuća izložba

U školi je postavljena u holu 2. naša gostujuća izložba pod nazivom "Smiješak ... čitajte!"

Izložba u našoj školi, uz ravnateljevu potporu, boravi do petka, 16. 10. 2020.

Knjižničarka Dejana Bedeković i učiteljica Likovne kulture Dijana Pertunaj su u suradnji s predsjednicom Hrvatskog čitateljskog društva ugostile u školi 2. našu gostujuću izložbu pod nazivom "Smiješak ... čitajte!"

Toplo preporučamo učiteljima da s učenicima pod satom razrednika, Hrvatskog jezika ili Likovne kulture obiđu izložbu u holu i pogledaju divne foto uradke o čitanju.  Izložba u našoj školi, uz ravnateljevu potporu, boravi do petka, 16. 10. 2020.

Smiješak

Malo o izložbi:

Fotografski natječaj Smiješak… čitajte! organizira Hrvatsko čitateljsko društvo s ciljem razvijanja čitateljske pismenosti na pozitivan i zabavan način, pa čak i humorističan način.

"Tisuću riječi, jedna fotografija bila je misao vodilja pri pokretanju fotografskog natječaja Hrvatskoga čitateljskog društva čiji je osnovni cilj putem fotografije promovirati knjigu, čitanje i sve vrste pismenosti na pozitivan, zabavan, pa čak i humorističan način. Na osnovu toga, naslov se gotovo nametnuo sam od sebe: Smiješak… čitajte!

Brojni fotografi amateri, članovi HČD-a, ali i oni koji su osjetili potrebu fotoaparatom zabilježiti trenutak uz knjigu i s knjigom, slali su nam svoje originalne i kreativne radove tijekom trinaest godina na temelju kojih je nastala putujuća izložba. U mrežnoj galeriji http://hcd.hr/djelovanje/akcije/ pohranjene su pobjedničke fotografije od kojih svaka ima neku lijepu i posebnu priču o… čitanju.

Prve radove za Smiješak… čitajte! primili su u ljeto 2005. i od tada redovito tijekom ljetnih mjeseci primaju fotografije koje sugeriraju da je čitanje još uvijek popularna aktivnost koja se rado prakticira, od roditeljskog krila do ležaljke.

Budući da natječaj traje od srpnja do rujna, većina fotografija je, osim samih čitatelja, u vremenu zauvijek zaustavila i dio ljetne bezbrižnosti, opuštenosti i optimizma. Upotrijebimo li maštu, kao što to pravi ljubitelji čitanja rade, možemo čuti i šum mora, šapat povjetarca ili šuškanje pokrivača te vječno pitanje A što je bilo dalje?

Sa željom da vidljivost foto natječaja bude veća ostvarena je putujuća izložba najboljih foto radova zahvaljujući financijskoj potpori Narodne knjižnice „Petar Preradović“ Bjelovar, a putuje od 2015. godine."

Našu putujuću izložbu čine fotografije pristigle na 14. fotografski natječaj Hrvatskog čitateljskog društva „Smiješak čitajte“ raspisan od 1. srpnja do 26. kolovoza 2019. godine.

Čitajte

Izvor: HČD

Izvor: http://hcd.hr/djelovanje/akcije/

objavio: Dejana Bedeković   datum: 7. 10. 2020.

« Ožujak 2024 »