Veliki uspjeh projekta „DRVOKOD“

JUBILARNA 20. CARNETOVA KORISNIČKA KONFERENCIJA - Šibenik, 21. – 23. studeni 2018.

Na konferenciji na kojoj je bilo prisutno preko 1000 posjetitelja, a koju je otvorila Ministrica znanosti i obrazovanja Blaženka Divjak, predstavljeno je pozivno interaktivno predavanje projekta „Drvokod“, u kategoriji „Učimo li za život?“.

Autori ovog projekta su Bernarda Musović i Branko Raičković, učitelji naše škole.

Nešto o ciljevima projekta:

Primijeniti rezultate projekta u nastavi prirode i biologije. Krajnji cilj projekta je odrediti vrste drveća i grmlja, i postaviti pločice sa QR-kodovima. Nastavni sat se može odraditi u dvorištu škole korištenjem tableta ili mobitela kojima skeniramo kod, učitamo sadržaje naše stranice tako da svatko može saznati o kojoj se biljnoj vrsti radi, karakteristike biljke, slike listova, plodova, cvjetova, kore drveta... Na taj način će se učenicima učenje temeljiti na izvornoj stvarnosti, na primjeru će moći objasniti primjerice oblike listova, vrste cvatova, plodova (5.razred),moći će razlikovati vrste (6.razred), svrstati vrste drveća u određene skupine (7. razred) i upoznati se sa njihovim karakteristikama. Sve ono što se dosada nalazilo u udžbenicima i na internetskim stranicama učenici će moći pronaći na jednome mjestu, poput interaktivne enciklopedije.

U našoj školi provedbu projekta su realizirali učenici 5. i 6. razreda na vannastavnim aktivnostima eko-informatike i robotike.

Cilj projekta nije samo usvajanje teoretskog znanja već kako to znanje upotrijebiti u društvenom kontekstu. Svaki građanin će imati priliku isprobati aplikaciju na svom mobitelu što nam je važno jer krajnji cilj i je da ne samo učenici nego i svi sugrađani obrate pažnju na ono što se nalazi u njihovom okolišu jer učenjem i opažanjem, okoliš ćemo i bolje čuvati.

Nakon interaktivnog predavanja, prisutni učitelji su rad ocijenili ocjenom izvrstan, te u anketnom pitanju „Dali bi ovakav projekt željeli u svojoj školi?“ , odgovor je bio DA u 100%-tnom iznosu.

objavio: Branko Raičković   datum: 3. 12. 2018.

« Travanj 2024 »